فیلدهای ستاره دار الزامی میباشد.

استثنائات وارده و نظام معافیت از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا    ۲۸-۱۱-۱۳۹۸

image_pdf

یکی از موضوعات مورد بحث روز در خصوص تحریم­‌های ایالات متحد آمریکا علیه ایران، معافیت‌­ها و مجوزهای پیش­‌بینی‌شده از سوی وزارت خارجه و وزارت خزانه‌­داری این کشور از تحریم‌های مذکور است، چرا که در تجارت، صادرات و واردات فرامرزی  ایران، این معافیت‌­ها و مجوزها دارای اهمیت فراوان است.

اصولاً مقررات ناظر بر «مجوزها و معافیت‌ها» در خصوص تحریم‌های ایالات متحد آمریکا علیه ایران در زیربخش E «مقررات تحریم‌ها و معاملات ایرانی»[۱] مقرر شده که از تاریخ تصویب تاکنون در چند نوبت اصلاح شده‌است. در گزارشی که توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی بین‌المللی پارس‌عدل‌آرین تهیه شده، به طور مشخص به نظام معافیت‌ها و مجوزهای مربوط به دارو، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی و آخرین تغییرات و اصلاحات مربوط به آن­ها پرداخته شده‌است. علاقمندان می‌توانند برای دسترسی به گزارش مذکور به این پیوند مراجعه کنند.

[۱] Iranian Transactions and Sanctions Regulations (ITSR)


واژگان کلیدی: استثنائات تحریم‌ها , استثنائات تحریم‌های آمریکا , تحریم اقلام بشردوستانه , تحریم دارو , تحریم غذا , تحریم‌ها , تحریم‌های آمریکا , تحریم‌های ایالات متحد آمریکا , تحریم‌های ایران , تحریم‌های بین‌المللی , معافیت از تحریم‌های آمریکا ,